İçimiz Dışımız Hurda

Metacore, 20 yılı aşkın süredir uluslararası demir-çelik sektöründe yer alan bir dış ticaret firmasıdır.

Hem short sea hem de deep sea olmak üzere, dünya çapında birçok çelik hurda tedarikçisini temsil ederek, hizmet ve miktar açısından rakiplerinden ayrışmayı başarmış ve Türkiye’de her zaman önde gelen bir acenta olmuştur.

Ortadoğu ülkelerinden Karadeniz’e, Akdeniz ülkelerinden Adriyatik Denizi’ne, Avrupa ülkelerinden Amerika ve Balkanlar’a kadar çok geniş bir coğrafyadan Türkiye’ye yıllardır milyonlarca ton çelik hurdasını müşterilerimizin istek ve memnuniyetini gözeterek düzenli bir şekilde getirmekteyiz.

Geniş bağlantılarımız ve güçlü iş birliğimiz sayesinde, İskenderun'dan Karadeniz'e kadar uzanan Türkiye’deki tüm demir-çelik fabrikalarına profesyonel bir anlayış ve amatör bir ruhla hizmet etmekteyiz.

Türkiye Demir-Çelik pazarının kalbinde yer alan Metacore, yılda yaklaşık 1.500.000 ton short sea ve 3.000.000 ton deep sea hurda temin ederek, Türkiye ithal çelik hurda piyasasının %22’sini domine etmektedir.

Deneyimli ekibimizle bir yandan tüm tedarikçi firmalarımıza anlık piyasa gelişmelerini aktarırken, diğer yandan da bağlantı sözleşmeleri, gemi nominasyonları, akreditif ve ödeme işlemleri, yükleme ve tahliye esnasındaki gözetim aşamalarını baştan sona kadar titizlikle yürütmekteyiz.

Başarılı bir şekilde yürüttüğümüz çelik hurdasının yanısıra, yurtdışı ve yurtiçindeki müşterilerimize inşaat demiri, yassı mamul, filmaşin ve kütük gibi demir-çelik ürünlerinin teminini de gerçekleştirmekteyiz.